Что нового

Огляд «Історія України від діда Свирида. Книга друга»

19.05.2017 Book24.ua
Свирид Опанасович, автор відомої книжки «Історія України від діда Свирида», представив другу частину циклу «Історія України від діда Свирида. Книга друга». 
Якщо порівнювати з попередньою частиною, обкладинки відрізняються, але виконані в єдиній стилістиці. Таким і був задум автора – усі книжки, якщо поставити поруч, будуть схожими між собою. Відмінності кожної нової книжки будуть заключатися у зображенні деталей, притаманних епосі, про яку йтиметься у кожній новій частині. 
«Історія України від діда Свирида» - екскурс в історію України  XI-XIV. Чому було обрано саме такий часовий інтервал? На це питання автор книги дає відповідь на власній сторінці Facebook:
 «Я від початку планував охопити в другому томі період від розквіту Русі й до Хмельниччини. Але при написанні зіткнувся з такою цікавою обставиною, що книги виявляється живуть своїм життям. Не завжди слухаючись автора. І якби я вперто вів її до Богдана Хмельницького у обраному мною жанрі, то в ній би було десь 600-700 сторінок. Для порівняння – перший том у нас 275 сторінок. Через те ще кілька місяців тому назад постав перед дилемою – або різати текст книги, або обмежити хронологічні рамки тому. Про що навіть радився з читачами в себе в блозі і більшість заборонила дідові викидати з книги вже написане, краще скоротити часові рамки».

Цінність книги

 Книжка стане цінним поповненням у домашній бібліотеці кожного українця, адже мова піде про історичний період, найменше відомий. До того ж, Свирид Опанасович не вириває Україну з тогочасного політичного та соціального контексту. Читачу буде простіше зрозуміти, чому саме так, а не інакше складалася доля нашої держави. Наприклад, на сторінках книги ви знайдете багато цікавої інформації про території сучасної Угорщини, Польщі, Криму, Білорусі, Литви, а також у Монгольській імперії. Такий підхід створює об’ємну картину тогочасної дійсності. 
Окрім історичних подій, у книзі багато уваги приділяється людям, які жили та правили у ті часи. Різноманіття київських князів, яких запам’ятати складно не лише дітям, а й дорослим, набувають людських рис, автор поглиблюється у їх характери, звички, вподобання. Не  обійдеться і без любовної лінії, адже князі – теж були людьми, яким притаманні земні почуття:
 «До речі, якщо комусь цікаво знати, чи згадав дід історію гріхопадіння Осмомисла з коханкою Настаською Чагрівною, то звісно, що згадав. Куди вже без тої Настаськи?»
Варто зазначити, що у другій книзі автор подає більше наглядного матеріалу, такого як історичні карти та ілюстрації.
Мова другої частини Історії, як і в першій – жива, насичена та незабутня. Автор вважає, що епоха, про яку він писав, набагато цікавіша, від попередньої. Тому новинка обіцяє бути ще яскравішою, ніж попереднє видання.