Статьи

До біса: 4 поради із самовдосконалення для тих, хто ненавидить книги із самовдосконалення

12.11.2017 Book24.ua
Всі книги про самодопомогу та самовдосконалення гарантують нам шлях до щастя, гармонії, балансу та спокою. Книга «До біса почуття. Як вибратися з лайна» гарантує, що такого шляху не існує. Але разом з тим не існує і ситуацій, які неможливо пережити.


Рисунок111.jpg

Автори Майкл Беннет та Сара Беннет вчать приймати правильні та виважені рішення, залишаючись навіть в найгірших ситуаціях гідними людьми. Так автори в кожному розділі наводять приклади різних життєвих проблем та пояснюють як найкраще з ними впоратися, не руйнуючи при цьому себе. Нижче містяться лише деякі з їхніх порад.

Порада перша: до біса самооцінку

«Забудьте про мету – мати про себе гарну думку». Оцініть реально ситуацію і прийміть, що ви зараз у лайні (якщо це справді так). А тоді подумайте, що має зробити гідна людина, опинившись і такій ситуації. Які найкращі рішення можна прийняти у найгіршому становищі.

Не порівнюйте себе з іншими, бо «потреба краще думати про себе часто починається з відчуття, що ви є гіршими за інших». Незалежно від того любите ви себе чи ні, ви можете бути задоволені своїми вчинками.

Порада друга: до біса справедливість

Нам варто усвідомити той факт, що життя ніколи не було і ніколи не буде справедливим. Тільки у книгах, фільмах і коміксах приходить (або прилітає) хтось у плащі і масці для того, аби покарати винних поганих хлопців. Але це не про нашу реальність, наш світ несправедливий і чимало поганого, неприємного, болючого і жахливого стається без причини.

«Замість оплакувати несправедливість – більше робіть добро у несправедливому світі».

Порада третя: до біса готовність допомогти

Майже завжди готовність допомогти змушує людей намагатися змінити інших. Проте «єдина книжка, здатна навчити змінювати думки інших людей, – інструкція з лоботомії», тож це точно не у нашій і не у вашій компетенції.

Також ми маємо усвідомити, що неможливо зробити інших людей щасливими. Така ціль є виснажливою і небезпечною. Єдиний, хто може врятувати нещасливу людину – це вона сама.

Порада четверта: до біса Придурків

Майкл і Сара присвячують окремий розділ для того, аби розповісти про людей, які псують наші життя – про Придурків. Вони наголошують, що це технічний термін, який слід писати з великої літери.

В реальному світі є люди, які не можуть не бути поганими. А ще вони вважаються всіх навколо винними в своїх драмах. Всі намагання їх змінити марні. Захист та напад теж.

«Якщо ви запитуєте себе, чи ви часом не Придурок, знайте: Придурки себе про таке не запитують».


Поради, подані в книзі «До біса почуття», навчать нас, як не звертати увагу на розчарування і образи, як чесно виконувати свою роботу і піклуватися про рідних без саморуйнування і самопожертв, як справді впоратися з проблемами і просуватися вперед попри труднощі.

Автор: Катерина Подзізей