А какая твоя superpower? 5 книг о силе воли, момента и конфликтов
Статті

А яка твоя superpower? 5 книг про силу волі, моменту та конфліктів

11.11.2019 Book24.ua

Навіть якщо ви не вмієте літати, зупиняти час чи ставати невидимим, ви все одно можете стати супергероєм або супергероїнею. Можна навчитися вирішувати конфлікт будь-якої складності, розвинути свою силу волі до максимального рівня або натренувати суперінтуїцію. Як? Читайте про 5 книг про суперсили, приховані в кожному з нас. 


«Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати» Сьюзен Кейн

1.jpgІдеальний працівник вміє працювати в команді і ефективно взаємодіяти з її членами. Дитина має бути товариською і легко йти на контакт з іншими дітьми. Люди, які говорять швидше і більше, компетентніші за тих, хто говорить тихо, повільно і мало. А які ви знаєте стереотипи про систему цінностей в нашому суспільстві? Все перераховане – це «екстравертний ідеал», який нам нав’язують з дитинства.

Екстраверти – це особистості, поведінка яких орієнтована на зовнішній світ. Інтроверти – це ті, чиї вчинки спрямовані «всередину». Щоб дізнатися, до якого типу належите ви – пройдіть відповідний тест (є у книжці «Сила інтровертів»). Сьюзен Кейн переконана, що кожен тип має своє переваги та сильні сторони. Інтровертам не треба змінювати себе або ще гірше – вдавати екстраверта. Варто знати про свої сильні сторони і розвивати їх.

Цитата на пробу:

Інтроверти повинні довіряти власній інтуїції та якомога активніше висловлювати ідеї. Це не означає, що потрібно в усьому копіювати екстравертів. Обмінюватись ідеями можна спокійно, висловивши їх у письмовій формі або під час добре обдуманої презентації, зрештою, про них можуть розповісти ваші однодумці. Інтровертам варто з повагою ставитися до своєї вдачі та власного стилю роботи, а не поступатись усталеним нормам поведінки. 

buttom_960_212.png


«Сила волі. Шлях до влади над собою» Келлі Макґоніґал

2.jpgЩо заважає вам досягти поставлених цілей і здійснити свої мрії? Більшість людей вважає, що їм для цього бракує сили волі. Але сила волі – це не вроджена навичка, це «м’яз», який можна (і треба) розвивати і тренувати. Келлі Макґоніґал розробила курс «Наука сили волі», а згодом і написала книгу «Сила волі», в якій пояснює, як це зробити. Після її прочитання ви дізнаєтеся, як боротися зі спокусами та залежностями, як позбутися шкідливих звичок і робити все вчасно.

Ця книжка – це десятитижневий курс про науку сили волі і тому в ній міститься багато вправ. Авторка називає їх «експерименти із силою волі». Оберіть, яку сферу в своєму житті ви хочете покращити (почати власний бізнес, привести тіло у хорошу фізичну форму, кинути палити чи більше читати) і починайте «прокачувати» свою силу волі.

Цитата на пробу:

Щоб покращити самоконтроль, спершу слід розвинути самосвідомість. Перший крок — зверніть увагу на ситуації, коли ви робите якийсь вибір, що потребує вольових зусиль. 

buttom_960_212.png


«Сила протилежностей. Як бізнес-методика допомагає створити гармонічну сім’ю» Іцхак Калдерон Адізес

3.jpgСучасний світ змінюється шаленими темпами і інститут сім’ї не став винятком. Стосунки чоловіка та дружини, вирішення фінансових проблем в сім’ї, погляди на виховання дітей – усі ці сфери зазнали переформування. Однак ми не встигаємо пристосуватися до усіх змін, вирішуючи одні конфлікти, нас затоплює хвиля нових проблем. Подружні пари зараз особливо потребують підтримки, допомоги і адекватних порад. Все це знайдете у книзі коуча Іцхака Адізеса «Сила протилежностей».

У кожної системи є свій життєвий цикл: народження, розвиток, та інші. Іцхак Адізес переконаний, що не тільки рослини, тварини, люди і компанії проходять ці етапи, а й сім’я. Подружжя переживає 9 етапів життєвого циклу і після цього або міцніє, або розпадається. В книзі знайдете описи типових сімейних проблем, конфліктів та причин сварок, а також поради, які їх вирішити.

Цитата на пробу:

Якщо у вашій парі чи родині виникли конфлікти, це не означає, що ви не підходите один одному чи що з вашими стосунками щось не так. Це лише знак того, що ваша родина переживає звичний процес спільного зростання. 

buttom_960_212.png


«Сила моменту тепер. Посібник із духовного просвітлення» Екгарт Толле

4.jpgНасолоджуватися життям, бути вдячним за кожен прожитий день та помічати приємні моменти в щоденній рутині – це навички, які потребують роки тренувань і досвідченого наставника. Екгарт Толле саме такий – його навіть порівнюють із Далай-ламою.

Книга «Сила моменту тепер» вперше видана у 1997 році. Очолює усі можливі рейтинги духовної та мотиваційної літератури. На сьогодні її тираж – понад 5 млн. екземплярів.

Посібник написаний у формі відповідей на запитання, які Екгарт Толле отримував під час семінарів, приватних прийомів і медитативних уроків. Він пояснює, як звільнитися від влади розуму, як пережити біль, як сприймати критику і позбутися залежних стосунків. Книга надихне на роздуми про життя та глибоку трансформацію свідомості.

Цитата на пробу:

Скаржитись – означає не приймати те, що є. Скарга завжди містить несвідомий негативний заряд. Коли ви жалієтесь, то перетворюєтеся на жертву. Коли відкрито говорите про те, що відчуваєте, отримуєте силу. 

buttom_960_212.png


«Спалах! Сила несвідомих думок, або Як не заважати мозку приймати рішення» / «Сила мгновенных решений. Интуиция как навык» Малколм Гладуелл

5ua.jpgКнига «Спалах» про 2 секунди, за які кожен з нас приймає рішення щодо вибору партнера, покупки книги і упізнання злочинця. Малколм Гладуелл вважає, що ми маємо два режими мислення: свідоме та несвідоме. І залежно від ситуації мозок перемикається між цими типами. Це аж ніяк не означає, що рішення, прийняті миттєво, – неправильні. Саме завдяки цьому ми вижили як біологічний вид. Уявіть, що на вас на великій швидкості їде автомобіль або біжить лев. Чи є у вас час, аби зважити всі можливі варіанти? Ні, треба зробити вибір прямо зараз.

Наше підсвідоме – велика сила, але іноді помиляється й воно. Завдяки книжці ви дізнаєтеся, коли варто довіряти інстинктам, а коли краще зважити всі за і проти. Швидкі рішення та судження можна контролювати і виховувати. Як? Читайте в книжці «Спалах».

Цитата на пробу:

Уявіть обличчя офіціанта, який обслуговував вас, коли ви востаннє їли в ресторані, чи людини, котра сьогодні сиділа поруч з вами в автобусі. А якби я попросив вас упізнати цю людину в поліції, то чи змогли б ви це зробити? Припускаю, що так. Розпізнавання чийогось обличчя – класичний приклад несвідомого пізнання. Нам не треба про це думати. Обличчя просто зринають у пам’яті. А якби я попросив вас узяти ручку та папір і записати всі деталі про людину, котру ви згадали? Опишіть обличчя. Якого кольору волосся? У що ця особа була вдягнена? …Повірите чи ні, але тепер вас буде складніше впізнати цю людину на дізнанні в поліції.

buttom_960_212.png


Автор: Катерина Ільчук