Книги Дафна Дюмор’є
Дафна Дюмор’є – відомий драматург та англійська письменниця. Вона творила в жанрі психологічного трилера, а головною відмінністю її робіт є наявність похмурої драми, якоїсь страшної таємниці та напруженого очікування. І навіть незважаючи на те, що творам письменниці понад сто років, вони і сьогодні користуються величезною популярністю.
Дитинство та юність
Дафна Дюмор’є народилася в Лондоні 13 травня 1907 року. Її батьки були успішними акторами та заробляли достатньо, щоб Дафна і ще дві її сестри ні в чому не мали потреби.
Батько обожнював своїх дівчаток, особливо Дафну, але при цьому він пристрасно мріяв про сина. Саме тому дівчинка не тільки коротко підстриглася та стала носити штани, але і придумала собі альтернативне ім'я – Ерік Ейвон. Так як батьки були театралами, вони навіть підтримали такі фантазії майбутньої письменниці, однак, коли Дафна стала прекрасною дівчиною, жіноче начало перемогло та вона стала поводитись, як справжня леді.
Освіту Дафна отримувала вдома. Її вчила гувернантка Мод Уоделл. Жінка замінила дівчинці рідну матір, з якою у неї були досить прохолодні стосунки. Саме гувернантка прищепила Дафні любов до читання, дівчинка зачитувалася книгами Оскара Вайлда, Вальтера Скотта, Гі Де Мопассана та інших.
Коли Дафні виповнилось 18 років вона виїхала з рідного дому до сільської школи мистецтв Кампосене до Франції. Умови проживання були далекі від тих, до яких звикла дівчина, проте близькість школи до Парижу дозволяла дівчинці відвідувати оперу, Лувр та інші пам'ятки цього прекрасного міста.
Після закінчення школи, вона довго шукала себе, але все ж вирішила повністю присвятити себе літературі.
Творчість та книги
Писати Дафна почала ще у підлітковому віці, а вже в 18 років вона завершила роботу над своєю першою збіркою «Искатели», до якої увійшло 15 оповідань. Однак цей збірник так і не був виданий. Перше оповідання було опубліковано тільки коли дівчині виповнилось 22 роки. Однак слава до Дафни прийшла тільки після того, як був виданий її перший роман «Дух любви».
Другий роман – «Прощай, молодость» приніс Дафні скандальну славу, так як на його сторінках вона піднімала сексуальні питання, що вважалися на той час зовсім непристойними. Наступні романи авторки користувались не меншою популярністю, при цьому всі вони були написані в абсолютно різних жанрах.
У 1938 році в світ вийшов найвідоміший роман письменниці «Ребекка», він і сьогодні вважається зразковим прикладом готичної літератури. Книга була видана мільйонним накладом та пізніше екранізована Альфредом Хичкоком.