Книги Леся Українка
Леся Українка – без перебільшення одна з найвидатніших фігур в історії української літератури. Твори геніальної поетеси мають свій неповторний стиль та свою особливу філософію. Інтелект, глибока ніжність жіночої душі, поетична інтуїція, сильна творча воля, вміння відстороняться від сірих буднів та без розголосу створювати образ вільної людини, – все це гармонійно поєдналося в творчості письменниці. За своє недовге життя вона написала безліч творів у різних жанрах, які через деякий час стали безсмертними.
Біографія
Лариса Петрівна Косач (справжнє ім'я Лесі Українки) народилася в сім'ї дворянського походження, в лютому 1871 року, в місті Новоград-Волинський Житомирської області. Батьки дівчинки змалечку прищеплювали їй любов до книг, музики та живопису.
У ранньому дитинстві дівчинка дуже сильно захворіла, спочатку їй ставили діагноз - ревматизм, але у віці дванадцяти років підтвердилась страшна хвороба – туберкульоз кісток. Вона мучилася від жахливого болю, але ніколи і нікому цього не показувала. Через свою недугу дівчинка в домашніх умовах сама вивчила латинську, грецьку, болгарську, польську, італійську, англійську, французьку та німецьку мови. А у вивченні історії заглибилася так далеко, що змогла написати для своїх молодших сестер підручник «Стародавня історія древніх народів».
Творчий шлях
Свій перший вірш «Надія» поетеса написала у вісім років через душевні переживання, коли її улюблену тітку заарештували та відправили у заслання в Сибір. Уже в дванадцять років її твори стали регулярно друкувати в журналі «Зоря». Приблизно в цей же час Лариса Косач вирішила взяти собі творчий псевдонім – Леся Українка, під яким і була видана її перша збірка віршів «На крилах пісень».
1907 рік став для письменниці дуже плідним, натхнення їй принесло заміжжя. Так, в травні 1907 року вона завершила поему «Айша та Мохаммед» та дописала твір «Кассандра», над яким почала працювати ще у 1893 році. У тому ж 1907 році письменниця написала «Руфін і Прісцілла», «У пущі» та «За горою блискавиці».
Найвизначнішими творами Лесі Українки є драми «Лісова пісня» та «Камінний господар».
Сьогодні твори Лесі Українки входять в обов'язкову шкільну програму, а її книги, як і раніше, перевидаються і розходяться багатомільйонними накладами по всьому світу.