Книги Микола Гоголь
Микола Гоголь – письменник з українським корінням, драматург. Романи автора входять до списку обов'язкової шкільної літератури. На сторінках творів, він вміло переплітає реальний світ з фантастичними подіями. А головне, що Гоголь піднімає у творах безсмертні теми корупції, чиношанування, поділу людей на багатих та бідних. Його творчість не втрачає своєї актуальності, а ліро-епічні твори залишаються популярними й сьогодні.
Юні роки
Микола Гоголь народився навесні 1809 року. Його дитинство пройшло у невеличкому мальовничому селі на Полтавщині. Крім нього, в сім'ї було ще 11 дітей - 6 сестер та 5 братів.
Батько хлопчика працював у поштовому відомстві, а після відставки почав займатись господарством. Крім того, він сам складав вірші та писав п'єси, деякі з яких були поставлені на підмостках домашнього театру. Варто відзначити, що любов до літературного мистецтва та творчий талант Микола перейняв саме від батька. Мати майбутнього письменника була справжньою красунею. Вона була дуже релігійна та приділяла велику увагу духовному вихованню. Микола був дуже близьким з матір'ю і перший час навіть радився з нею з приводу своїх рукописів.
Микола здобував освіту в полтавському училищі, додатково займався з місцевим вчителем Гаврилом Сорочинським, а в шістнадцять років він вступив до гімназії вищих наук у місті Ніжині. Точні науки не дуже подобались Миколі, зате з російської мови та літератури у нього завжди були відмінні оцінки.
Творчість та література
Свої перші твори Микола Гоголь написав ще у студентські роки. В той час він складав вірші, фейлетони, елегії та пробував свої сили в прозі. При цьому він довгий час сприймав свою творчість просто як хобі, а не справу всього життя.
Коли молодому чоловіку виповнилось двадцять років, він відправився до Петербургу. Тут він пробував стати актором та чиновником, але ці спроби зазнали поразки й тільки література допомогла йому знайти спосіб самовираження та допомогла почати заробляти.
Перша містична повість автора «Вечер накануне Ивана Купала», була опублікована у популярному журналі «Вітчизняні записки». Після цього про юне дарування відразу всі заговорили й Гоголя радо прийняли в літературному колі.
Микола почав спілкуватися з Жуковським та Пушкіним. Саме це спілкування надихнуло автора на написання таких відомих творів, як «Ночь перед Рождеством», «Вечера на хуторе близ Диканьки», «Ревизор», «Мертвые души» та інші.
Твори Гоголя залишили величезний слід в російській літературі. Більш того, їх тематика залишається актуальною і сьогодні, тому прочитати книги Гоголя варто кожному.