Книги Вільям Шекспір
Вільям Шекспір - видатний англійський письменник Єлизаветинської епохи, один із кращих драматургів світу, актор. Його вважають національним поетом, героєм та символом Англії. Автор близько двохсот творів, серед яких: комедії, сонети, п'єси, поеми, трагедії, хроніки. На театральних сценах в усьому світі п'єси Шекспіра з'являються частіше, ніж будь-якого іншого драматурга. Твори автора переведено більшістю мов. Найвідоміші з них: «Ромео і Джульєтта», «Гамлет», «Отелло», «Король Лір» та інші. Незважаючи на геніальність Вільяма Шекспіра та його всесвітнє визнання, існує так зване «шекспірівське питання». Почали з'являтися сумніви з приводу авторства його робіт, і були запропоновані теорії, що за ім'ям автора ховаються багато інших письменників.
Біографія
Багато фактів із біографії Вільяма Шекспіра є непідтвердженими, але вони увійшли в історію його життєвого шляху, як загальноприйняті.
Немає точної інформації про дату народження письменника, але хрещений він був 26 квітня 1564 року. Вільям народився третім із вісьмох дітей сімейства Шекспірів. Навчався в школі в Стратфорді, але немає даних про те, чи закінчив він її. Є припущення, що він відвідував у Стратфорді-на-Ейвоні школу короля Едуарда VI, але це так само не підтверджена інформація, так як шкільні журнали втрачені.
У свої 18 років Вільям одружився. На той момент його дружина вже була вагітна. У них протягом двох років народилося троє дітей. Один син помер у віці 11 років.
Період між 1585 і 1592 вважається «втраченими роками» автора. Даних про те, де він перебував і чим займався в цей час - немає. Вважається, що в 1587 році Вільям відправився до Лондона. Там він займався акторською діяльністю і багато писав. У 1594 році він увійшов до складу трупи слуги лорда-камергера, був і актором, і пайовиком.
Творчість
Найвідоміша трагедія Шекспіра про нещасливе кохання молодих юнака і дівчини Ромео і Джульєтти була написана в 1594-1595 роках. Історія закоханої пари з двох ворогуючих веронських родин відображена в півсотні фільмів, балетів, опер, мюзиклів, тисячах спектаклів і перекладів.
З 1599 Шекспір брав участь у побудові театру «Глобус», був його співвласником і актором. Незабаром після цього в творчості автора почався період «великих трагедій» - були написані твори «Гамлет», «Отелло», «Король Лір» та інші відомі праці. В цей час були також написані і комедії, а й вони відрізнялися серйозним і переважно песимістичним стилем.
Останній період в літературній діяльності письменника ознаменувався створенням творів на основі античних сюжетів: «Антоній і Клеопатра», «Коріолан», а також трагікомедій: «Зимова казка», «Буря».
Кар'єра Вільяма Шекспіра розвивалася вдало, але, на диво всім, він повернувся до сім'ї в рідне місто Стратфорд. Припускають, що причиною цього стала важка хвороба, або ж чергове закриття лондонських театрів через спалахи чуми. У 1616 році Шекспір склав свій заповіт, який став підґрунтям для «шекспірівського питання», і в цьому ж році письменник помер.